Tu jesteś: Strona główna > Szkolenia > ISO/IEC 27001 - bezpieczeństwo informacji
 
Szkolenia
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
ISO/IEC 27001 - bezpieczeństwo informacji

W obecnych czasach informacja nabiera coraz większego znaczenia w porównaniu do pozostałych, materialnych składników majątku firmy. Dlatego też, w celu ochrony swych zasobów informacyjnych, przedsiębiorstwa zaczynają stosować ISMS (Information Security Management System) czyli System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) wdrożony w oparciu o międzynarodową normę ISO/IEC 27001:2013, która zastąpiła normę ISO/IEC 27001:2005.

Podstawą SZBI jest identyfikacja aktywów informacyjnych, klasyfikacja informacji przetwarzanych w firmie, analiza wymagań prawnych w zakresie bezpieczeństwa informacji, opracowanie i wdrożenie skutecznej metodyki szacowania ryzyka oraz wdrożenie planów postępowania i zarządzania ryzykiem związanym z bezpieczeństwem informacji.

W celu przybliżenia tematyki związanej z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oferujemy:
Szkolenia są zgodne z normą ISO/IEC 27001:2013, która zastąpiła ISO/IEC 27001:2005 (polska norma PN-ISO/IEC 27001:2007).


 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS