Tu jesteś: Strona główna > Systemy zarządzania > GMP PLUS - Dobre praktyki produkcyjne w przemyśle paszowym
 
Systemy zarządzania
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
GMP PLUS - Dobre praktyki produkcyjne w przemyśle paszowym

Celem standardów GMP+ jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego produktów paszowych. GMP+ to szczegółowe, międzynarodowe standardy, które wraz z załącznikami skupiają w sobie wymagania Dobrej Praktyki Produkcyjnej (Good Manufacturing Practices - GMP) oraz wymagania sytemu zapewnienia bezpieczeństwa żywności HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points).

Pierwotnie system dedykowany był firmom transportującym i handlującym materiałami paszowymi – pierwsza wersja tego certyfikatu stworzona została w 1992 roku w Holandii. Dziś wymagania określone w poszczególnych standardach GMP+ skierowane są do przedsiębiorstw działających w różnych ogniwach łańcucha paszowego. I tak obejmują one produkcję rolną, hodowlę zwierząt, produkcję pasz, składników pasz i materiałów paszowych, firmy magazynujące i/lub transportujące produkty paszowe, jak również przedsiębiorstwa handlowe i hodowlane.

Standardy GMP+

 • GMP+ B1 Produkcja, Handel i Usługi
 • GMP+ B2 Produkcja składników pasz
 • GMP+ B3 Handel, skup i magazynowanie oraz przeładunek pasz
 • GMP+ B4 Transport
  • GMP+ B4.1 Transport drogowy
  • GMP+ B4.3 Transport śródlądowymi Drogami Wodnymi
 • GMP+ B6 Uprawa surowców do produkcji materiałów paszowych
 • GMP+ B8 Produkcja i sprzedaż żywności  dla zwierząt domowych
 • GMP+ B10 Badania laboratoryjne
Oprócz powyższych standardów system posiada liczne załączniki doprecyzowujące poszczególne wymagania jeśli dotyczą prowadzonej dzielności (np. znakowanie, pobieranie prób i analiza, kontrola pozostałości, limity bezpieczeństwa, wymagania dodatkowe itp.)

W branży paszowej posiadanie certyfikatu GMP+ oznacza utrzymywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie pasz. Posiadanie certyfikatu stanowi często podstawowe kryterium przetargowe i daje możliwość dostarczania produktów zakładu do klientów funkcjonujących w systemie GMP+, tak by zachować ciągłość łańcucha dostaw pasz.

Potwierdzenie spełnienia wymagań standardów GMP+ odbywa się na drodze audytu przeprowadzanego przez akredytowaną jednostkę certyfikującą. 
____________________________________________________________________________________________

Jesteś zainteresowany:

- wdrożeniem GMP+
szkoleniem z zakresuGMP+
- rzetelnym przygotowaniem do certyfikacji GMP+
- audytem pod kątem zgodności z wymaganiami GMP+

wypełnij formularz zapytania lub skontaktuj się z nami (58) 735 02 22.

 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS