Tu jesteś: Strona główna > Systemy zarządzania > ISO 31000:2018 - Zarządzanie Ryzykiem
 
Systemy zarządzania
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
ISO 31000:2018 - Zarządzanie Ryzykiem
ISO 31000 ‑ to pierwszy spójny standard dotyczący zarządzania ryzykiem. Norma jest zbiorem zasad jakich należy się trzymać przy wdrażaniu procesu analizy ryzyka w organizacji. Określa ramy procesu, jednocześnie wskazując , że każda analiza ryzyka, nie ważne, czy dotyczy bezpieczeństwa informacji, ryzyka finansowego, czy innego obszaru, powinna trzymać się wytycznych nowej normy. ISO 31000 zapewnia reguły oraz dostarcza ogólnych wskazówek wprowadzania zarządzania ryzykiem.
 
Wdrażanie i utrzymywanie procesu zarządzania ryzykiem jest wyjątkowo trudne i pracochłonne. Najczęściej, im większa organizacja, tym struktura zarządzania ryzykiem jest bardziej rozbudowana. Aby móc w pełni zastosować wytyczne normy ISO 31000 w wielu organizacjach niezbędnym stało się wsparcie dedykowanym oprogramowaniem wspomagającym proces zarządzania ryzykiem. Z tego powodu już w 2006 roku zapoczątkowano prace nad normą ISO 31000 ‑ Risk Management. Standard ten ma pozwolić na wdrożenie spójnego podejścia wspomagającego wdrożenia branżowych standardów zarządzania ryzykiem (uszczegółowione m.in. w ISO 14001 ‑ ryzyko środowiskowe, OHSAS 18001 ‑ ryzyko BHP, czy ISO 27001 ‑ bezpieczeństwo informacji).
 
Wymagania ISO 31000:2018
 
1.      Struktura zarządzania ryzykiem:
  •   odpowiedzialność i uprawnienia
  •   monitorowanie i przegląd struktury oraz ciągłe doskonalenie struktury
2.      Proces zarządzania ryzykiem – ocena ryzyka:
  •   identyfikacja ryzyk
  •   analiza ryzyka
  •   szacowanie ryzyka
3.      Monitorowanie i przegląd.
 
W obecnej formie ISO 31000 nie definiuje wymagań ‑ nie będzie zatem podstawą do certyfikacji.

________________________________________________________________________________________________

Jesteś zainteresowany:

- wdrożeniem systemu zarządzania ryzykiem
- szkoleniem z zakresu normy ISO 31000:2018
- audytem pod kątem zgodności z wymaganiami normy ISO 31000:2018 

wypełnij formularz zapytania lub skontaktuj się z nami (58) 735 02 22(58) 735 02 22.
 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS