Tu jesteś: Strona główna > E-learning ISO > Vademecum bezpieczeństwa informacji - znajomość i przestrzeganie podstawowych polityk
 
Logowanie
E-learning ISO
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
Vademecum bezpieczeństwa informacji - znajomość i przestrzeganie podstawowych polityk


Typ szkolenia

ISO/IEC 27001 online - szkolenie doskonalące (e-learning ISO)

Tytuł szkolenia
Vademecum bezpieczeństwa informacji - znajomość i przestrzeganie podstawowych polityk

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości pracowników co do kluczowych, praktycznych zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacji oraz przygotowanie ich do zaplanowanego w organizacji audytu certyfikacyjnego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji na zgodność z wymaganiami normy ISO/IEC 27001:2013.

Szkolenie może być również stosowane przed audytem wewnętrznym lub prowadzonym przez jednostkę certyfikującą audytem nadzoru bądź recertyfikacyjnym ISO/IEC 27001:2013.

Szkolenie zawiera omówienie podstawowych wymagań normy ISO/IEC 27001:2013, przedstawienie przebiegu typowego audytu systemu zarządzania bezpieczeństwa informacji wraz z omówieniem zachowań audytorów i pracowników oraz ćwiczenia związane z kluczowymi politykami bezpieczeństwa. Dodatkowo, symulacja zagadnień poruszanych podczas audytu umożliwia sprawdzenie, czy pracownicy potrafią odpowiedzieć na pytania jakie audytor może im zadać podczas wizyty na ich stanowiskach pracy.


Uczestnicy szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich pracowników organizacji, w której zaplanowano audyt certyfikacyjny systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI) zgodnego z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013.
 

Program szkolenia e-learningowego

Część 1 - Wprowadzenie
Zawiera przedstawienie celów szkolenia oraz informacje praktyczne z nim związane.

Część 2 - Bezpieczeństwo informacji: Teoria
Przedstawia podstawowe wymagania normy ISO/IEC 27001:2013. Dowiesz się, jakie korzyści wynikają z wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Część 3 - Certyfikacja Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w organizacji
Zawiera przebieg audytu certyfikacyjnego oraz 20 pytań, które podczas audytu może zadać audytor.

Część 4 - Przygotowanie do audytu: Praktyka
Składa się z 8 ćwiczeń. Każde ćwiczenie zawiera opis sytuacji, która może wystąpić w organizacji. Ćwiczenia mają na celu przybliżenie zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacji oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w organizacji. Po wykonaniu każdego ćwiczenia otrzymasz podsumowanie, zawierające informację zwrotną oraz odniesienie do polityki lub procedury stosowanej w organizacji.

Część 5 - Zakończenie 

Zawiera podsumowanie szkolenia.


Gwarancja jakości

Szkolenie zostało opracowane pod kierunkiem audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, którego doświadczenie poparte jest wieloletnią praktyką w zakresie wdrażania i audytowania systemu ISO/IEC 27001:2013 w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Szkolenie jest zgodne z normą ISO/IEC 27001:2013.

Szkolenie w liczbach
Czas dostępu do szkolenia: bezterminowy*
Czas trwania: 120 minut
Liczba ekranów: 45 ekranów, 11 ćwiczeń (w tym 20 przykładowych pytań, które audytor może zadać podczas audytu)

Cena szkolenia
* Szkolenie dostępne jest tylko w ofercie korporacyjnej.
Istnieje możliwość uzupełnienia szkolenia o załączniki, będące materiałami wewnętrznymi firmy.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną, napisz do nas: szkolenia@iquelle.com lub zadzwoń (58) 735 02 22(58) 735 02 22.


Informacje dodatkowe
Aby poznać wymagania sprzętowe i programowe kursów ISO online, kliknij tutaj.
Istnieje możliwość przygotowania szkolenia w języku angielskim.

Masz pytania? Napisz do nas: szkolenia@iquelle.com lub zadzwoń (58) 735 02 22(58) 735 02 22.

 
 
Przykładowe ekrany kursu:
 

 
 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS