Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Norma ISO 50001:2018
 
Aktualności
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
2018-10-24 Norma ISO 50001:2018
W sierpniu opublikowano nowe wydanie normy ISO 50001, która dotyczy systemu zarządzania energią. Nowa norma opracowana została według koncepcji „High level structure”, której wprowadzenie ma na celu ułatwienie wdrażania systemów zarządzania. W przyszłości wszelkie aktualizacje norm będą oparte na koncepcji HLS, która umożliwi wprowadzenie spójności w budowie norm ISO.

 
Norma ISO 50001:2018 skupia się głównie na identyfikacji i interpretacji kontekstu organizacji oraz stron zainteresowanych. Istotną zmianą jest również wymaganie dotyczące dokonania oceny ryzyk i szans w kontekście wyniku energetycznego uzyskanego przez organizację.

Okres przejścia na wymagania nowej normy wynosi standardowo 3 lata.

Zespół iQuelle z przyjemnością wesprze Państwa w procesie aktualizacji Systemu Zarządzania Energetycznego.
Zapraszamy również na szkolenia z zakresu wymagań ISO 50001:2018 oraz szkolenia aktualizacyjne (dla pełnomocników, audytorów wewnętrznych).
___________________________________________________________________________________________

Masz pytania dot. wdrożenia, szkolenia ISO 50001:2018 ? Napisz do nas: szkolenia@iquelle.com 

 

 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS