Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Nowa wersja standardu FSC-STD-40-004
 
Aktualności
 
 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu mailowego i nr. telefonu oraz, w przypadku szkoleń, adresu korespondencyjnego przez iQuelle Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (Administrator Danych Osobowych) w celu prezentacji oferty usług świadczonych przez iQuelle Sp. z o.o. oraz w celu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez iQuelle Sp. z o.o. Poinformowano mnie o prawie wglądu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności stosowaną przez Administratora Danych Osobowych dotyczącą ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.
Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
2011-09-06 Nowa wersja standardu FSC-STD-40-004
FSC-STD-40-004 to podstawowy standard, którego spełnienie pozwala na uzyskanie certyfikatu FSC dla podmiotów przetwarzających i oferujących materiały pochodzenia leśnego.
21 czerwca 2011 r. FSC opublikowało nową wersję standardu CoC 40-004 V2-1. Zawarto w nim nowe wymogi dotyczące przestrzegania praw pracowników w całym łańcuchu Kontroli Pochodzenia Produktu a także wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.
Według zaktualizowanego standardu CoC, posiadacze certyfikatu zobowiązują się do przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz do przestrzegania konwencji MOP. Włączenie tych wymogów do standardu FSC-STD-40-004 podkreśli w znacznym stopniu poszanowanie praw pracownika na każdym etapie łańcucha dostaw.
Standard FSC-STD-40-004 V2-1 wejdzie w życie z dniem 1 października 2011r.

Zmiany nastąpiły również w załączniku do standardu FSC-STD-40-004. Załącznik do standardu FSC-STD-40-004 V2-1 opisuje klasyfikacje grup produktów FSC.

Do 1 czerwca 2012 roku wszyscy posiadacze certyfikatu FSC zobowiązani są do dostosowania dotychczas używanych nazw grup produktów do nomenklatury zawartej w nowym dokumencie.
 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS