Tu jesteś: Strona główna > Systemy zarządzania > Standard BRC - Global Standard Food
 
Systemy zarządzania
 
 
Newsletter
Dodając adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o naszej aktualnej ofercie i działalności.

Szanujemy Twoją prywatność, zapoznaj się z polityką prywatności.
 
 
 
Standard BRC - Global Standard Food

BRC – jest 5 wersją międzynarodowego standardu żywności opracowanego pierwotnie w 1998 roku przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (British Retail Consortium) w odpowiedzi na potrzeby użytkowników z Wielkiej Brytanii. Nowa-5 wersja standardu BRC obowiązuje od 1 lipca 2008 roku i już zdobyła uznanie na całym świecie. Obecnie norma użytkowana jest przez coraz większą liczbę sprzedawców detalicznych i markowych producentów w UE czy Ameryce Północnej. Międzynarodowe sieci handlowe wykorzystują standard BRC jako kryterium doboru swoich dostawców.

BRC są zestawem czterech branżowych norm technicznych, które określają wymagania stawiane firmie w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności w procesie produkcji, pakowania, przechowywania i dystrybucji.

System BRC buduje się w oparciu o wymagania systemu HACCP, systemu zarządzania jakością (ISO 9001) oraz kontrolę: środowiska zakładu, wyrobu, procesu i personelu.

Fakt, iż przedsiębiorstwo posiada certyfikat zgodności ze standardem BRC wydany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną jest dla dystrybutora oznaką, że firma pozytywnie przeszła szczegółową inspekcję i w sposób zadowalający spełnia wszelkie wymagania zawarte w powyższym dokumencie, co jest równoznaczne z tym, że dostarczana żywność jest bezpieczna i zgodna z wymaganym poziomem jakości.
______________________________________________________________________________________________

Jesteś zainteresowany:

- wdrożeniem standardu BRC
- szkoleniem z wymagań BRC
- audytem pod kątem zgodności z wymaganiami BRC

wypełnij formularz zapytania lub skontaktuj się z nami (58) 735 02 22.
 

 
Copyrights IQuelle 2010
Projekt i realizacja:SWgroup CMS